FOTOKONKURSS

photo-1469022563428-aa04fef9f5a2

Tallinna noortenädala fotokonkurss “Raamist välja linnaruum”

Kuidas Sina näed linna enda ümber? Unusta raamid ning avasta maailma avatud silmadega. Haara kaamera ja püüa kinni need hetked linnaruumis, mis kõnetavad just Sind. Olgu need majad, inimesed, puud või veelomp keset katkist asfaltteed, mis Su kaamerasilma ette jäävad – kui see on pilt, mis hakkab rääkima lugusid, mida keegi varem märganud ning kuulnud pole, siis püüa see kinni ja saada see jäädvustatud hetk konkursile.

Fotokonkursil „Raamist välja linnaruum“ osalemiseks tee nii:

 1. Tutvu esmalt fotokonkursi reeglitega.
 2. Haara kaamera ja mine üksi või koos sõpradega linnaruumi avastama.
 3. Seejärel leia tehtud fotode seast üles kõige kõnekamad klõpsud.
 4. Lae kuni kaks lemmikut fotot üles hiljemalt 9. oktoobriks 23.59.
 5. Lisa juurde foto pealkiri ning märgi kindlasti ka oma nimi ja vanus. Registreerimiseks kasuta oma e-postiaadressi.
 6. Tahad saata foto otse mobiilist, vajuta siia!
 7. Järgi etteantud suuruseid (1920 x 1080 pikslit, 4,0 MB)
 8. Muuda pildi suurus sobivaks siin.

Fotodele sisulist piirangut ei seata – fotodel võivad olla inimesed, liikuvad ja liikumatud objektid. Ainuke sisuline tingimus on see, et esitatavad fotod kannaksid Sinu nägemust linnaruumist.


Konkursitöödest valmib 12 fotost koosnev näitus, mida on võimalik näha 27.–29. oktoobrini kinos Sõprus (Vana-Posti 8, Tallinn) ja 31. oktoobrist kuni 4. novembrini Positiivi galeriis (Roo 21, Tallinn).

Fotokonkursi korraldajaks on Tallinna spordi- ja noorsooamet.

FOTOKONKURSS "RAAMIST VÄLJA LINNARUUM"

Korraldaja: Tallinna Spordi- ja Noorsooamet

Eesmärk: Julgustada ja innustada noori märkama neid ümbritseva linna erinevaid tahke. Tänavafotograafina linnaruumis tegutsemine õpetab paremini enda rolli tunnetama, märkama ümbritsevat ja sellega suhestuma.

Fotokonkursi teemaks on linn ja linnaruum ning noore ettekujutus sellest.

Konkursi üldtingimused:

 1. Konkurssi korraldab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.
 2. Konkursist on oodatud osa võtma Tallinna ja Harjumaa noored vanuses 12–26 eluaastat.
 3. Konkursile esitatavad fotod peavad olema üles laetud noortenädala veebilehele noortenadal.ee/fotokonkurss hiljemalt 9. oktoobriks 2016 kell 23.59.
 4. Esitatav foto peab olema .jpg formaadis, see peab sisaldama foto pealkirja, autori täisnime ja kontaktandmeid (telefoninumber ja e-postiaadress).
 5. Konkursile võib esitada kuni kaks fotot, mis on väljatoodud suurustes.
 6. Osavõtja vastutab enda ja fotode kohta esitatud andmete õigsuse eest ja kinnitab, et ta on konkursile saadetud fotode autor ning on tutvunud konkursi tingimustega.
 7. Esitatavate konkursitööde seast valib võitjad välja Tallinna Spordi- ja Noorsooameti kokku kutsutud žürii, kuhu kuuluvad spordi- ja noorsooameti, noorte, noortega töötavate inimeste ning fotograafi esindajad.
 8. Fotokonkursile esitatud fotode puhul hinnatakse nende väljendusrikkust ja emotsionaalsust, kunstilist ja tehnilist taset.
 9. Konkursi tööde seast valib žürii välja kolm auhinnalist tööd ja 12 konkursi näitusel eksponeeritavat tööd, arvestades ka avatud hääletuse tulemustega.
 10. Konkursi kolmele võidutööle on ette nähtud auhindadeks fotokaupluse kinkekaardid (70 eurot, 50 eurot ja 30 eurot) ja fotoajakirja Positiiv uus number. Avatud konkursi võitja saab Tallinna Spordi- ja Noorsooameti poolt kokku pandud meenete koti.
 11. Kõik fotokonkursile saadetud tööd osalevad avalikul hääletusel. Kõige enam hääli kogunud foto kuulutatakse avaliku hääletuse võitjaks. Hääletamine käib läbi "meeldib" nupu, mis asub  pildi all. Üks hääletaja võib klõpsata iga pildi all asuvat „meeldib“ nuppu vaid üks kord.
 12. Võitja avalikustatakse noortenädala kodulehel www.noortenadal.ee. Võitjaga võetakse ühendust telefoni või e-posti teel.
 13. Korraldajal on õigus konkursilt kõrvaldada fotod, mis ei kvalifitseeru antud konkursi võistlustöödena.
 14. Tallinna Spordi- ja Noorsooametil on õigus kõiki konkursile laekunud fotosid tasuta kasutada mittetulunduslikus tegevuses ja eksponeerida neid nii originaalina kui ka muudetud kujul (nt pildil värvide muutmine jms) meediaväljaannetes, veebilehekülgedel, trükistes ja avalikel üritustel, viidates sealjuures foto autorile.
 15. Foto saatmisega kinnitab fotovõistlusel osaleja, et ta aktsepteerib kõiki konkursi reegleid, on fotode autor ja vastutab kõikide autoriõiguslike ning kasutusloa küsimuste kerkimisel pildil oleva inimese (modelli) eest.
 16. Fotovõistlusel osaleja annab nõusoleku oma nime (või pseudonüümi) ja konkursitöö avaldamiseks meedias ning Tallinna Spordi- ja Noorsooameti üritustel ilma selle eest täiendavat tasu saamata ning vastavat kokkulepet sõlmimata.

Korraldaja jätab endale õiguse teha vajadusel konkursi tingimuste osas muudatusi.