NOORTENÄDALAST

Tallinna noortenädal on Tallinna Spordi- ja Noorsooameti poolt kord aastas korraldatav kaasahaaravatest üritustest koosnev ülelinnaline noorteprogramm, mis koondab endas laia valiku arendavaid tegevusi.

2016. aastal on noortenädala teemafookuseks disain ja ettevõtlikkus.

Tallinna noortenädal 2016 toimub 25-29. oktoober


Noortenädalat on Tallinnas korraldatud juba 2007. aastast alates, mil Tallinna Noorteaasta raames toimus UNICEFi Sinine Nädal.

Tallinn kannab aastast 2005 „Laste- ja noortesõbraliku linna“ tiitlit. Hea tava järgi on eelpool nimetatud tiitlit omavad linnad korraldanud korra tunnustuse omamise perioodi jooksul UNICEFi Sinist Nädalat, mille peamiseks eesmärgiks linna poolt lastele ja noortele pakutavate võimaluste tutvustamine. UNICEFi Sinisest Nädalast kasvas välja Tallinna noortenädal, mida Tallinna Spordi- ja Noorsooamet alates 2009. aastast traditsiooniliselt kord aastas korraldab. Noortenädal on toonud põnevaid noortesündmusi ja –kontserte nii Tammsaare parki, Vabaduse väljakule ning pakkunud erinevaid tegevusi ning programme üle kogu linna. Noortenädala headeks sõpradeks on olnud laste- ja noortefilmide festival Just Film, Forum Cinemas, Nukuteater, Rahvusooper Estonia, Noortebänd, huvikoolid, noortekeskused jne.

Tallinna noortenädal on olnud erinevad teemafookused – noorte osalus, noored ja liikumine, noored ja keskkond jne.