Film “Moest väljas”

Moedisainer Reet Ausil on ambitsioonikas plaan muuta maailma. Ausile näib, et ainus viis kahjuliku moetööstusega võitlemiseks on süsteemi muutmine seestpoolt. Film “Moest väljas” jälgib Reet Ausi teekonda Tallinnast läbi Euroopa moelavade ja Lõuna-Ameerika puuvillaväljade otse masstootmise epitsentrisse Bangladeshi. 

Me elame globaalse tarbimise ajastul, kus tarbimistempo üha kiireneb. Ei ole saladus, et moetööstus on selle tarbimisralli esirinnas. Tuhanded vabrikud kolmandas maailmas ei tooda mitte ainult rõivaid erinevatele suurfirmadele, vaid ka tonnide viisi mürgiseid jäätmeid.

Moedisainer Reet Ausil on ambitsioonikas plaan muuta maailma. Ausile näib, et ainus viis kahjuliku moetööstusega võitlemiseks on süsteemi muutmine seestpoolt. Film “Moest väljas” jälgib Reet Ausi teekonda Tallinnast läbi Euroopa moelavade ja Lõuna-Ameerika puuvillaväljade otse masstootmise epitsentrisse Bangladeshi. Film on üles võetud aastatel 2009–2014.

Peale filmi on võimalus vestelda ka rezissöör Jaak Kilmiga, kes kõigile küsimustele hea meelega vastab.  

Filmilinastus on tasuta!


Režissöörid: Jaak Kilmi, Lennart Laberenz, operaator: Lennart Laberenz, Mart Taniel, produtsendid: Katrin Kissa, Jaak Kilmi, konsultant: Reet Aus, montaažirežissöör: Liis Nimik, helilooja: Jarek Kasar, helikujundus: Matis Rei, tootja: Homeless Bob Production, toetajad: Eesti Film Instituut, Euroopa Liidu MEDIA Programm, Eesti Kultuurkapital.

 

----

NELJAPÄEV 27.10
-
KINO SÕPRUS