dis3-1

Töötuba: disain praktikas

Osalejatel on võimalus disaini praktiseerida endale sobiva teemaga töötoas.

Töötubadesse registreerimine toimub kohapeal.

Töötubasid viivad läbi disainifoorumi panelistid Moonika Maidre, Karmen Saat ja Tuuli Lepik.


Moonika Maidre- Graafilise disaini töötuba

Töötoa eesmärk on luua noortel oma versiooni reaalsest projektist. Moonika on ETV saate Parim Koolikokk graafika autor ning tutvustab  tööprotsessi, mis selle taga oli. Töötoa käigus õpitakse kuidas kujundada plakatit, mis annaks edasi infot.
Praktiline tulem: Plakat

*Töötuba toimub Tudengimajas Raekoja plats 16

*Liigume sinna üheskoos Sõprusest peale disainifoorumi vestlusringi!


Karmen Saat- Mööblidisaini töötuba
Töötoas tegeleme uue mööbli eseme disainimisega. Läbi mänguliste harjutuste vaatleme millest mööbel koosneb, kuju ning vormide sobivusest kuni materjalideni välja. Alustades välja lõigatud mööbli esemetest, lõpetades mööbli kokku panekust 3D programmis suurel ekraanil koostöös terve grupiga. Seejärel sellele lisades materjalid ning teeme realistlikud 3D joonised mille saavad kõik endale emailile.
Praktline tulem: 3D joonis

*Töötuba toimub Prantsuse instituudis Kuninga 4

*Liigume sinna üheskoos Sõprusest peale disainifoorumi vestlusringi!


Tuuli Lepik- Liikuva graafika töötuba

Töötoas on võimalik noortel lähemalt tutvuda liikuva graafika kujundaja suhteliselt uue eriala ja igapäevaste tööülesannetega. Samuti tutvustab disianer, kuidas toimub idee arenduses kuni selle järeltöötluseni. Arutatakse kuidas kasvatada oma disainide tulemuslikkust ja kuidas eristuda ning silma paista. Samuti räägib disainer, kus ja kuidas on võimalik programme ise õppida ning kuidas on võimalik lihtsate vahenditega suurepärane liikuv graafika valmis saada. Töötoas valmistatakse koos disaineriga ka storyboard, mis on iga liikuva graafika kui ka animatsiooni alustala.

Praktiline tulem: Storyboard

*Töötuba toimub kinos Sõprus peale disainifoorumi vestlusringi

----

NELJAPÄEV 27.10
-
KINO SÕPRUS