Tallinna noortenädala fotonäitus “Raamist välja linnaruum”.

Fotonäitus "Raamist välja linnaruum" Tallinna noortenädalal Rotermanni kvartalis.
Fotonäitus “Raamist välja linnaruum” Tallinna noortenädalal 2014. aastal Rotermannis.

2014. aasta Tallinna noortenädalal sai Rotermanni kvartali väljakul näha Tallinna noortenädala fotokonkursi “Raamist välja linnaruum” võidutöid.

Fotokonkursi eesmärgiks oli julgustada ja innustada noori märkama neid ümbritseva linna erinevaid tahke. Tänavafotograafina linnaruumis tegutsemine õpetab paremini tunnetama ja märkama ümbritsevat ning sellega suhestuma.

Konkursile laekus 15 fotot, mis vaatlesid linnaruumi erinevast küljest. Ühelt poolt andsid fotod värske ja huvitava vaate linnale ning teiselt poolt näitasid, kuidas noored linnaruumiga suhestuvad, seda tajuvad ja märkavad.

Fotokonkursi töid hindas žürii, kuhu kuulusid fotograaf Rait Tuulas, MTÜ Linnasilm esindaja Risto Kozer, noor fotograafiahuviline Tallinna Ülikooli tudeng Carina Veervald ja konkursi korraldaja Tallinna Spordi- ja Noorsooameti ja Tallinna noortenädala korraldusega seotud esindajad. Žürii hääletas ülekaalukalt auhinnaliseks võidutööks Mario Ansipi foto “I, tiitlita”. Lisaks otsustas žürii ära märkida Rose-Marie Keva foto “City Life”. Näitusele valiti kokku 11 tööd.

Kõigile näitusele valitud tööde autoritele pani fotoajakiri “Positiiv” välja värske fotoajakirjanumbri ning “Positiivi” eripreemia pälvis Artjom Mõško töö “Tema tahab eesmärki saavutada”, mis avaldati ajakirja 2014. aasta detsembri numbris.

Näitus oli Rotermanni väljakul avatud alates 9. septembrist kuni Tallinna noortenädala lõpuni 12. septembrini 2014.

Tallinna noortenädala fotokonkurssi ja näitust “Raamist välja linnaruum” rahastas Hasartmängumaksu Nõukogu.

Vaata konkursi võidutöid: .

Lisainfo:
noortenadal@tallinnlv.ee

One thought on “Tallinna noortenädala fotonäitus “Raamist välja linnaruum”.

Comments are closed.